Skip links

مزایای طراحی سایت اختصاصی

در دنیای امروز که رقابت میان کسب و کارها شدت گرفته و با سرعت بسیار زیادی در حال پیشروی است باید بتوانید جایگاه خود را در این بازار حفظ کنید. دنیای اینترنت،وب و به طور کلی طراحی سایت بستری را مهیا کرده تا کسب و کارها بتوانند به اشکال نوین نیاز خود را تامین کنند. در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها در بستر وب حاضر هستند و از طریق سایت با مشتریان و کاربران خود به راحتی در ارتباط هستند.

در این مقاله قصد داریم تا با نگاهی دقیق مزایای داشتن وب سایت های اختصاصی را برای شما بازگو کنیم تا شما هم بتوانید جایگاه خود را در میان صاحبان کسب و کار پیدا کرده و کسب و کار خود را از این طریق توسعه دهید.

اگر تاکنون از روش های سنتی برای توسعه کسب و کار خود بهره می بردید اکنون دیگر وقت آن رسیده تا پا را فراتر بگذارید. ورود به عرصه دیجیتالی شما را می تواند نه در شهر، نه در استان بلکه در سطح کشور و دنیا معرفی کند و همین موضوع می تواند سیلی از اتفاقات مثبت را به سوی شما سرازیر کند. همانطور که می دانید مشتریان شما نیاز دارند تا تصویری از شما، شرکت و محصول یا خدمتی که ارائه می دهید داشته باشند و بهترین مکان برای ارائه این خدمات بستر وب است. جایی که شما هویت و برندینگ خود را در آنجا ایجاد خواهید کرد.  

طراحی سایت اختصاصی

اما قبل از هرچیز شما باید آگاهی کامل از آن چیزی که می خواهید گام در آن بگذارید داشته باشید. در ادامه به برخی از مزایای داشتن یک وبسایت اختصاصی خواهیم پرداخت:

·        ابزاری برای برندسازی

·        صرفه جویی در هزینه ها

·        کسب اعتبار

·        بازاریابی راحت و هدفمند

·        سهولت در برقراری ارتباط

·        اهمیت زمان

·        ارائه خدمات ۲۴ ساعته

·        برداشت همیشگی

پس برای بهره مندی از این مزایا در ادامه همراه ما باشید.

·        ابزاری برای برندسازی

به طور کلی می توان گفت داشتن وبسایت اختصاصی در واقع یک ضرورت محسوب می شود. یکی از مزایای آن برندینگ است و شما می توانید با داشتن یک وبسایت شخصی، برند خود را ایجاد کنید و به این ترتیب خود را در میان سایر برندهای موجود در بازار برجسته کنید. باید چنان ذهنیتی از طریق سایت در مخاطب ایجاد کنید که به محض دیدن نام و لوگو شرکت شما و یا با شنیدن نام برند شما ذهنیتی مثبت در آنان ایجاد شود.

·        صرفه جویی در هزینه ها

شما می توانید با ایجاد یک سایت برای کسب وکار خود بسیاری هزینه ها را کاهش دهید. شما در یک سایت می توانید فروش داشته باشید، تبلیغات کنید، بازاریابی کنید و کلی مزایای بهتر. تمام این مزایا را می توان در حالت سنتی هم داشت. منتها میزان هزینه ها در مقایسه با هم به هیچ عنوان قابل قیاس نیست به طوری که هزینه نگهداری یک سایت به مراتب کمتر از آن چیزی است که در بالا به آن اشاره شد.

·        کسب اعتبار

هنگامی که شما یک وبسایت داشته باشید، مشتریان به شما بیش از گذشته اعتماد می کنند. در حقیقت داشتن وبسایت نقش نام برند را برای مشتریان ایفا می کند. در کنار مزایایی که گفته شد مشتریان شما به راحتی و با یک جستجوی ساده می توانند اطلاعاتی کامل را از آنچه شما داشته اید بدست بیاورند. تاریخ شروع کسب و کار، نوع عملکرد، اهداف و چشم انداز می تواند تنها بخشی از مزایای گفته شده باشد. به این ترتیب است که شما می توانید اعتباری را در زمان بسیار کمتر از روش های سنتی به دست بیاورید.

·        بازاریابی راحت و هدفمند

یکی از مقوله های مهم در فضای مجازی بحث بازاریابی است. اگر بخواهیم راجع به این مسئله صحبت کنیم مقاله های زیادی را می توان تهیه کرد. منتها در اینجا قصد داریم تا به صورت کلی و موردی راجع به این مسئله صحبت کنیم. با استفاده از بازاریابی دیجیتال و بدون صرف هزینه های هنگفت شما می توانید مشتریان بسیاری را به سوی خود جلب کنید. یکی از این راه ها بحث سئو سایت است که شما را روز به روز و نقطه به نقطه به سوی موفقیت سوق می دهد. علاوه بر این شما در سئو می توانید نتایج را با هم مقایسه کنید و از آن برای بهبود وضعیت استفاده کنید. بازاریابی دیجیتالی محدود به زمان، مکان و محدوده خاصی نیست و مشتریان بالقوه شما در صورت اعتماد به شما می توانند به سرعت به مشتریان بالفعل تبدیل شوند.

·        سهولت در برقراری ارتباط

فرض کنید کسب و کار شما هیچ وبسایتی نداشته باشد، در این صورت مخاطبان شما چگونه می توانند با شما ارتباط برقرار کنند؟ داشتن یک وبسایت موجب برقراری آسان و ساده برای مخاطب خواهد شد و این یک مزیت مهم برای شما شمرده می شود. شما می توانید به راحتی از طریق سایت با مخاطبان خود در ارتباط باشید. همچنین مشتریان می توانند با ارائه نظرات خود شما را در امر موفقیت و بهبود کیفیت خدمات کمک کنند. یکی دیگر از مزایای داشتن یک وبسایت این است که مشتریان بدون حضور فیزیکی می توانند از جزئی ترین خدمات شما در مورد کسب و کارتان مطلع شوند.

·        اهمیت زمان

زمان امروز برای همه مهم است، چه صاحبان کسب و کار و چه مشتریان. در هرحال هرکس زمانی محدود دارد تا آن را صرف شناخت عملکرد کسب و کار شما کند. در واقع شما با داشتن یک سایت برای مشتریان خود اهمیت قائل شده اید و این موضوع برای آنان خوشایند خواهد بود. هنگامی که شما در بازار سنتی زمان می گذارید در هر لحظه فقط می توانید به یک مشتری پاسخ دهید در صورتی که با داشتن یک سایت علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی می کنید سایت شما می تواند در لحظه به هزاران نفر خدمت رسانی کند.   

طراحی سایت اختصاصی

·        ارائه خدمات ۲۴ ساعته

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید و به صورت سنتی عمل می کنید، تنها در ساعات محدودی از شبانه روز می توانید به بازار هدف خود خدماتی را ارائه دهید. اما در صورتی که از بازار سنتی فاصله بگیرید و وارد فضای دیجیتال شوید می توانید به صورت شبانه روزی خدمات و محصولات خود را در اختیار مشتریان قرار دهید بدون اینکه نیاز به حضور فیزیکی شما باشد. همواره و در طول ۲۴ ساعت شبانه روز علاوه بر ارائه خدمات، تبلیغات شما به صورت خودکار انجام می شود. مشتریان از برند شما آگاهی و شناخت پیدا می کنند و در نهایت این شما هستید که برنده اید.

·        برداشت همیشگی

هنگامی که شما گام در ایجاد وبسایت خود می گذارید، این مهم را به یاد داشته باشید که این وبسایت می تواند به صورت مادام العمر تمام مزایای گفته شده در بالا را برای شما تضمین کند. تنها به یک مورد از آن اشاره می کنیم که همین یک مورد کفایت می کند. هنگامی که شما یک بیلبورد شهری را اجاره می کنید علاوه بر هزینه هنگفتی که کرده اید به میزان زمان محدودی آن بیلبورد تبلیغاتی را در اختیار خواهید داشت. در صورتی که وبسایت شما با هزینه بسیار جزئی به صورت مادام العمر در اختیار شما است و می توانید تبلیغات خود را در آن داشته باشید.

جمع بندی

بدانید که وقت برای شما طلاست و شما امروز با خواندن این مقاله که بیش از ۱۰ دقیقه زمان شما را نگرفت به اطلاعاتی دست پیدا کردید که به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. در واقع بهتر است بیش از این زمان را از دست ندهید و همین الان اقدام به ایجاد یک سایت برای خود کنید. به این صورت شما گامی بلند به سوی موفقیت برداشته اید.

 

نظرتان را بنویسید

Home
Account
Cart
Search