Skip links

مرکز صادرات خدمات فناوری اطلاعات

هلدینگ دانش بنیان گرین وب، صادرکننده برتر خدمات فناوری اطلاعات به اروپا

مرکز صادرات خدمات

جهانی شدن فرایندی است که کشورها را به یکدیگر نزدیک نزدیک‌تر می‌کند، در مناسبات اقتصادی امروز، تجارت جهانی فقط به معنای صادرات کالا نیست، صادرات خدمات نیز شاخه دیگری از صادرات است که به اندازه صادرات کالا اهمیت دارد. خدمات فناورانه در حوزه اطلاعات و ارتباطات، یکی از مهمترین حوزه های صادرات خدمات است.

برای اینکه بدانیم صادرات خدمات چیست باید بیان داشت صادرات خدمات حالتی است که صادرکننده، انجام یک پروژه یا فعالیت اقتصادی را در خارج از کشور بر عهده می‌گیرید، یعنی در این نوع از صادرات کالایی مورد مبادله قرار نمی گیرد بلکه این انجام خدمت در کشور دیگر است که انجام خواهد گرفت. انواع صادرات خدمات موارد بسیار گوناگونی را شامل می شود که عمده ی آن ها عبارتند از: طراحی، مدیریت، ساخت و یا اجرای یک طرح مشخص در یک کشور دیگر. در این روش از صادرات بدون اینکه کالایی از کشور خارج شود ارز آوری برای کشور صادر کننده ی خدمات اتفاق افتاده است. در حقیقت باید بیان داشت که این نوع از صادرات خود زیرمجموعه‌ای از صادرات غیرنفتی به شمار می‌رود که در آن معمولا به جای کالا، تخصص و انجام کار مورد معامله قرار می‌ گیرد.

صادرات خدمات فنی و مهندسی

یکی از مهم ترین و پر اهمیت ترین نوع از صادرات خدمات، صادرات خدمات فنی و مهندسی است، صادرات خدمات فنی و مهندسی عبارت است تصاحب بازار‌های تجارت جهانی با استفاده از اعتبار، مناقصه‌های برگزار شده و شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی که شامل همه نوع خدماتی می‌شود، منظور از خدمات فنی و مهندسی، خدمات در زمینه ساخت و ساز و پروژه‌های عمران و آبادانی است.

خدمات مرکز صادرات فناوری اطلاعات گرین وب

پرسش‌های متداول

برای دریافت این خدمات، لازم است که جلسه ای مشترک بین مرکز صادرات خدمات گرین وب و کارفرما برگزار گردد و سپس قرارداد مرتبط تنظیم خواهد شد

هدف صادرات خدمات فنی و مهندسی معمولا کشورهای اروپایی و آسیایی است. کشورهای حوزه اسکاندیناوی، کشورها عضو اکو و همچنین کشورهای عربی نیز در این بوم خواهند گنجید.

مشاوره، همکاری و ارتباط با ما

Home
Account
Cart
Search